Značky


Bellelli srl je italská společnost založená v roce 1994 a sídlí v italském Rovigu. Zabývá se výrobou dětských sedaček pro jízdní kola, auto sedaček, dětských vozíků a dalšího cyklo příslušenství pro děti.

Dětské sedačky jsou nabízeny ve dvou variantách – přední a zadní, v případě zadní sedačky je možné si vybrat typ polohovací nebo nepolohovací. Hlavním cílem společnosti Bellelli je přepravovat děti bezpečně a zároveň pohodlně. Schvalování výrobků provádí jeden z nejpřísnějších úřadů a ústavů TÜV SÜD v Německu, sedačky značky Bellelli nesou certifikaci ISO 9001.
 
 
Švýcarský výrobce maziv Brunox působí na trhu již od roku 1976 a specializuje se jak na mazání různých mechanismů kol, tak i na mazání mechanismů zbraní, zámků, ale i odstraňování zkorodovaných kovových částí. V současné době se produkty Brunox prodávají ve více jak 50 zemích a jejich kvalitu neustále prověřují profesionální cyklistické týmy. Se značkou Brunox také spolupracují firmy jako je Specialized, Sram anebo také Rock Shox.
 
 


Již od roku 1893 se zabývá německá firma Wippermann zejména vývojem a výrobou řetězů, které jsou využívány napříč celým průmyslovým spektrem. Divize firmy - CONNEX by Wippermann, je specializovaná na cyklistický sortiment, a právě díky dlouholetým zkušenostem v tomto odvětví Vám může nabídnout bezkonkurenční řetězy z nejkvalitnějších ocelí, vyrobeny na nejmodernějších výrobních zařízeních.
 
 
Koncem 80. let se na pacifickém pobřeží USA začíná dostávat do povědomí skupina nadšenců, kteří se pustili do vývoje odlehčených, pevných a ergonomických komponentů především pro závodní a výkonnostní cyklisty. Dnes již světoznámá a etablovaná značka CONTROLTECH nabízí produkty nejenom z odlehčeného hliníku/duralu, ale také karbonové a v neposlední řadě i titanové komponenty.
 


Enervit nabízí širokou škálu energetických výživových doplňků, které vás ochrání před pocitem hladu, bleskově dodají energii a vytáhnou vás z krize. Další vás připraví na sport nebo pomůžou s regenerací. Více než 45 let zkušeností s vytrvalostními sporty. Podstatou Enervitu jsou promyšlené výrobky postavené na samotné podstatě fungování organizmu při vytrvalostním výkonu.

 

Italská firma FAVERO se již přes 30 let věnuje elektronickým sportovním zařízením. V nabídce KCK najdete pedály ASSIOMA DUO s wattmetrem na osách obou pedálů, které jsou nástupcem předchozí řady bePRO. Tyto pedály jsou lehčí, s nižším profilem (v zatáčce neškrtnete), s Q faktorem jako u pedálů bez wattmetru, vyšší kapacitou baterie a spoustou dalších vychytávek.
 
Největší český výrobce materiálů na opravy pneumatik. Společnost FERDUS zaujímá významné místo mezi evropskými výrobci materiálů a vybavení pro autoservis a pneuservis. Vznikla v roce 1990 a navazuje na dlouhou historii gumárenské výroby ve Zlíně. Firma trvale investuje do svých výrobních zařízení, logistiky a komunikace s klienty. FERDUS je značkou výrobků nejvyšší kvality založené na mnoholeté tradici, odborném vývoji a testování nových materiálů. Výrobky FERDUS uspokojují již po mnoho let náročné požadavky zákazníků nejen doma, ale také v mnoha zemích Evropy a Asie.


Když se řekne navigace, vybaví se Vám GARMIN. Známá americká společnost se sídlem ve Švýcarsku působí na trhu již roku 1989. Do povědomí zákazníků se dostala především díky navigacím pro automobily, které mnoha řidičům usnadnila cestování v prostředí, které jim nebylo dostatečně známé. Po určitém čase GARMIN expandoval i do světa cyklistika, kde dnes nabízí špičkové sporttestery, navigace či trenažery. Ty patří do výbavy cyklistů od rekreačních až po ty profesionální. Kromě toho nabízí širokou paletu hodinek či navigací pro turistiku, automobily či jachting.  

 
 

Společnost Hamax je jedním z předních světových výrobců a dodavatelů dětských cyklosedaček. Značka byla založena v roce 1958 a sídlo se nachází v Norsku. Jedním z hlavních poslání HAMAX je chránit to, co je pro nás nejvzácnější: naše děti. Cílem společnosti je vyvíjet a dodávat dětské sedačky na jízdní kola v nejvyšší kvalitě, kde je bezpečnost prioritou číslo jedna.

Hamax AS klade důraz na užitnou hodnotu výrobků, konstrukci, a hlavně na bezpečnost dětí, které jsou uživateli jejich produktů. Všechny výrobky splňují přísné nároky Evropské normy EN 14344 (cyklosedačky), EN 15918 + ASTM F1975 (cyklovozíky) a EN 1078 (cyklohelmy) pro ochranu zdraví. Výrobky značky Hamax AS jsou jedny z nejbezpečnějších na našem trhu.

Cyklosedačky Hamax jsou nabízeny v několika modelových řadách. Najdete zde modely, které uspokojí sportovně založené rodiny na dlouhé cyklo výlety, ale také verze pro nenáročné krátké přejezdy. A to vše při zachování vysokého pohodlí, a především bezpečí dítěte.


 

Hutchinson je francouzský výrobce plášťů pro jízdní kola s vÍce než 160 letou historií. Značka je autorem bezdušové technologie TUBELESS light a TUBELESS ready (od r. 2006) a dodnes je předním výrobcem používajícím vlastní inovace a technologie pro vývoj závodních plášťů. Kromě cyklistického segmentu je skupina Hutchinson světovým lídrem v oblasti zpracování elastomerů pro leteckou, pozemní a námořní dopravu s 31 000 zaměstanci a 95 provozy v 25 zemích po celém světe. Díky spolupráci s IMBA, mezinárodní organizací pro šetrný rozvoj horské cyklistiky v chráněných přírodních oblastech může Hutchinson při výrobě aplikovat reckylovatelné termo plastické materiály jako je např. Gyraprene ®. Všechny pláště a duše Hutchinson jsou dále baleny ve 100% recyklovatelných obalech. 

Pláště Hutchinson používají profesionální jezdci předních světových teamů. 


Značka iGPSPORT byla založena roku 2012 a je zaměřena na výrobu cyklonavigací, zpětných radarů  a příslušenství k nim. Hlavním motorem společnosti je neustálé hledání inovací a propojení radosti ze sportu se zdravým tělem. Produkty iGPSport jsou prověřeny závodníky španělského profesionálního týmu Euskaltel-Euskadi a jsou připraveny doprovázet vás na tréninku, závodě či pohodové jízděs kamarády.


 


Isostar je silná prémiová značka uznávaná pro své odborné znalosti v oblasti výživy a patří mezi leadery evropského trhu v této kategorii. První Isostar se začal prodávat v roce 1977 ve Švýcarsku. Značka Isostar je aktivní ve vice jak 40 zemích světa. Největší a nejdůležitější část produkce značky Isostar se stále vyrábí ve Švýcarsku v původní firmě Wander, dále pak také ve Francii, Itálii, Beneluxu, Německu a Španělsku.
 
 

Tradiční italská značka špičkových komponentů provázející profesionální cyklisty již 50 let. 

Produkty jsou vyvíjeny a testovány v Itáli s výrobou v Asii za použití nejmodernějších materiálů a výrobních technologií. Dlouholetá zkušenost při práci s hliníkem, titanem a uhlíkovými vlákny umožňuje značce vytvářet velmi lehké, pevné a odolné komponenty pro silniční i MTB použití.  

Vlastní technologie EPS, používaná pro tyto výrobky, umožňuje v konstrukci s rozdílnou tloušťkou stěny dosáhnout homogenního rozdělení vrstev pryskyřice a vláken, a tím zajistit bezpečné, konstantní a řízené rozložení napětí působících při jízdě. Tyto technologie společně s italským designem vytvářejí originální řadu komponentů pro nejnáročnější jezdce.Juice Lubes je na trhu od roku 2009. V nabídce najdete vysoce kvalitní maziva, kapaliny a prvotřídní čisticí prostředky, všechny navržené a vyrobené ve Velké Británii. Tyto produkty pomáhají urychlit a vůbec efektivizovat údržbu, tudíž můžete na svém kole strávit mnohem více času a méně času jeho čištěním a opravami.

https://juicelubes.com/


 


Česká strojní značka, která se zaměřuje na výrobu cyklistických komponentů a nářadí. Tato firma sídlí v Batňovicích a již dlouhá léta dodává kvalitní produkty za dostupnou cenu. 

Společnost Kovys  dokáže vyrobit širokou škálu komponentů, jako jsou lanka či nejrůznější druhy patek avšak to co tvoří jejich značku, je především kvalitní a přesné nářadí. Jedná se například o nejrůznější frézovací přípravky, závitníky, lisy, stahováky či třeba centrovací vidlice. 
 
 


Společnost MACH1 sídlí ve Francii a specializuje se na výrobu ráfků, drátů a niplů pro jízdní kola. V roce 1937 společnost vznikla pod obchodním názvem Rayons Bernard, v roce 1992 se přejmenovala na MACH1. Výrobní závod v Saint Etienne je rozdělen na výrobní část 6.000 m2 a skladovací část 3.500 m2. Centrální pozice v Evropě zaručuje společnosti rychlou expedici a nízké náklady na dopravu.

Výroba Mach1 prošla za dobu své existence dlouhým vývojem a lidé ze společnosti Mach1 své výrobky neustále inovují, čímž přináší svým zákazníkům stále něco nového. Nejprestižnější značky kol po celém světě si vybírají MACH1 jako dodavatele komponentů pro jejich spolehlivost a péči zpracovanou do detailů.
 
 


Společnost Maxxis je světovým lídrem v produkci cyklistických plášťů a duši.

Firma Maxxis International dodává do světa vysoce kvalitní pneumatiky již více než 45 let. Jejich výrobky mají bezkonkurenční kvalitu a výkon. Výrobky Maxxis jsou důkladně testovány ve vlastních zařízeních a v předních světových centrech pro testování pneumatik. Společnost využívá nejmodernější výrobní zařízení a strojírenská zařízení v oboru. 
 
 
 

Japonská rodinná firma, založená již v roce 1933, která přímo v zemi vycházejícího slunce vyrábí produkty té nejvyšší technické kvality. Produkcí trenažérů a tréninkových válců se MINOURA zabývá od 80. let minulého století a kontinuálně své výrobky inovuje a patentuje tak, aby udržela trend s nejnovějšími technologiemi v oblasti cyklistiky.
 
 
 

Společnost NUTREND je lídr na trhu s produkty sportovní výživy a s potravinami pro aktivní životní styl. V roce 2017 oslavila společnost NUTREND 24 let úspěšného působení na českých i zahraničních trzích. V současné době dodává své produkty do téměř 60 zemí.

NUTREND má certifikace systému managementu kvality dle normy ISO 9001:2009, která je zárukou vysoké kvality produktů a služeb. Vlastní nejen prestižní certifikát ISO, ale rovněž certifikát BIO pro ekologické výrobky v oblasti müsli produktů.
 


Havířovská rodinná firma specializovaná na výrobu doplňků stravy, působící na českém trhu od roku 2013. Od roku 2019 vyrábí unikátní koncentrát pro přípravu iontových nápojů Ionilyte a chelátové minerály v kapkách pod značkou Minerals70. V roce 2021 firma rozšířila sortiment o produktovou řadu AquaHEMP – vodou ředitelné CBD, včetně varianty AquaHEMP isolate, která je plně v souladu s pravidly Světové antidopingové agentury (WADA).

https://www.ovonex.cz/Česká značka PEALOCK se na trhu objevila v roce 2021. Nabízí unikátní řešení ochrany sportovní výbavy před krádeží v podobě chytrého zámku, jehož pečlivý vývoj trval přes 4 roky. Díky elektronice, senzorům a GPS mají zákazníci zámků PEALOCK nerušený klid ve chvílích, kdy se rozhodnou své vybavení ponechat na chvíli bez dozoru.  Kvalitní zpracování, výroba a montáž probíhá v Česku.První verze platforem pro nášlapné pedály z dílny značky Marca van der Heideho PEDAL PLATE spatřila světlo světa koncem roku 2016. Cílem bylo vytvořit takový adaptér pedálu, který by se dal nejen snadno nasadit, ale stejně tak z pedálu sundat. Dalším podstatným aspektem je netřeba použití dodatečných zarážek. Díky tomu mají tyto adaptéry/platformy velmi nízkou hmotnost a vysokou životnost. Navíc jsou vyrobeny ze 100 % recyklovaných materiálů.
https://pedal-plate.cc/


 

Společnost PERUZZO působí na trhu již více než 25 let. Za dobu své existence si vybudovala silnou pozici v oblasti nosičů kol a ostatního příslušenství. Výrobce produkuje nosiče kol jak na tažné zařízení, tak i na zadní dveře a střechu.  Společnost PERUZZO je držitelem ISO 9001. Samotné nosiče jsou homologovány a certifikovány například TÜV (Technischer Überwachungs-Verein), VCA (Vehicle Certification Agency) a schváleny Ministerstvem dopravy ČR (osvědčení č.3337).
 

PROGRIP je světoznámá italská značka vyrábějící vybavení pro motocykly, kola a zimní sporty.  Firma má dlouholetou tradici, svoje první rukojeti-madla začala vyrábět v roce 1925, a to z buvolích rohů. V současnosti vyrábí víc než 200 000 párů madel denně, které vyváží do celého světa.
Produkty značky Progrip se vyznačují svojí vysokou kvalitou, patří sem např. chrániče, helmy, brýle, madla a další příslušenství na motorky a kola. Na výrobu firma používá pouze nejlepší materiály nakoupené od renomovaných výrobců, čímž zaručuje kvalitu svých výrobků a následně pak spokojenost svých zákazníků.
 
 

Firma byla založena v roce 2007 v Miláně. Společnost dosahuje skvělých výsledků díky důslednému rozvoji a letitým zkušenostem. Patří k předním světovým výrobcům vysoce kvalitních cyklistických  sedel, madel  a omotávek. 

Všechny výrobky značky PROLOGO jsou vyvíjeny a testovány při biometrických výzkumech společně s nejlepšími sportovci, a díky tomu splňují potřeby každého jezdce. Produkty jsou navrženy a konstruovány v Itálii,  a vyráběny výlučně firmou Velo, která používá technologie společnosti PROLOGO. 

Během posledních let se do spolupráce s Prologem zapojilo mnoho významných týmů jako Saxo Bank, Sky, Quick Step, Orica Green Edge, Katusha, Lampre a mnoho dalších. Týmy PROLOGO jsou skutečné laboratoře na silnici. Díky této spolupráci je firma schopna  vyrábět, testovat a vyvíjet nové produkty a technologie. 

Významná vítězství v závodech ukázaly, že výzkum, detaily a inovace jsou právě tím důvodem, proč je Prologo vždy sedlem oblíbeným profesionály.      
 

Dceřinná značka společnosti FULCHEE, sídlící na Taiwanu a nabízející revoluční pevné osy pro silniční kola, horská kola či připojení Vašeho kola k cyklo-trenažeru. RAPILOCK osy jsou tady pro všechny ty, kteří mají problémy s měřením jejich současné osy či hledají novou alternativu. Jsou kompatibilní s 60-80%nejpoužívanějších standardů.

http://www.rapilock.com.tw/en/

 


Společnost REMERX s.r.o. byla založena v roce 1990 a řadí se mezi evropské výrobce ráfků. Na samotném počátku se firma REMERX zabývala pouze výrobou jednostěnných a dvoustěnných ráfků. V průběhu let byla produkce rozšířena o výrobu zapletených kol všech cyklistických kategorií včetně nového trendu - koloběžek. Nedílnou součástí výrobního programu je i nejmodernější linka pro výrobu nábojů a drátů.
 
 


Duše REVOLOOP ® jsou vyrobeny z high-tech plastů založených na termoplastickém polyuretanu (TPU). Materiálové vlastnosti TPU je činí obzvláště lehkými a zároveň velmi odolnými proti propíchnutí/defektu. Materiál TPU umožňuje přizpůsobit specifické vlastnosti duší vašim požadavkům a preferované oblasti cyklistiky jako ROAD, MTB, GRAVEL či FATBIKE.

Všechny výrobky R E V O L O O P® jsou lehčí a odolnější vůči propíchnutí než běžné butylové duše.Značka jako taková vznikla v roce 2006, ale do podoby, jak ji známe dnes, se transformovala relativně nedávno, a to zaměřením na výrobu z hi-tech materiálů jako karbon, titan atp. Signifikantní je pro značku RIDEA je nejenom materiál z nichž jsou produkty složeny, ale především účel jeho použití. Například tam kde jedni zůstávají u ocelových či semi-keramických ložisek, RIDEA je celokeramická. Proto není překvapením, že v nabídce značky RIDEA najdeme například vodítka měničů, kde nejenom tyto samotné, ale i jejich kladky jsou vyrobeny z karbonu. V neposlední řadě se RIDEA soustředí na výrobu dnes tak populárních oválných převodníků, klik, středových složení a dalších komponentů té nejvyšší kvality.


Společnost Rubena Tyres je největší evropský výrobce veloplášťů v srdci České republiky se 100letou tradicí od roku 1908. Motto „Riding Without Limits“ je pro značku plášťů Rubena závazkem neustálého inovování a posouvání hranic. Historicky se naše výrobky objevovaly na kolech pod značkami Kudrnáč, Barum, Rubena a Mitas. Sortiment Rubena zahrnuje cyklistické pláště pro MTB, Road, Gravel, City a Trekking, včetně plášťů pro Elektrokola. Díky široké nabídce produktů příznivci všech výkonnostních kategorií a disciplín najdou to pravé obutí na svá kola.
 

Shimano, Inc. je nadnárodní společnost se sídlem v Sakai v Japonsku, která vyrábí vybavení pro golf, snowboarding, rybaření, ale zejména kola a součástky pro cyklistiku. Společnost založil v roce 1921 Šozaburo Šimano, ale většího rozmachu se firma dočkala v 70. letech, kdy začala s výrobou cyklosoučástek.
 
 


Sigma Sport, německá společnost založená v roce 1981, se zabývá  vývojem kvalitních cyklocomputerů v atraktivním designu a za příznivé ceny. Své produkty testují v laboratořích, kde musí odolávat těm nejtvrdším podmínkám. Proto snad ani není třeba dodávat, že všechny cyklocomputery Sigma jsou voděodolné, velmi dobře vzdorují extrémním podmínkám a jsou nabízeny s celou škálou příslušenství a doplňků.

Vedle cyklocomputerů a pulsmetrů společnost Sigma Sport dále nabízí kvalitní osvětlení na kolo, které zaručuje nejvyšší míru bezpečí v silniční dopravě, aniž by přitom oslňovalo ostatní účastníky silničního provozu. 

Produkty Sigma jsou určené jak pro nadšené amatérské sportovce, tak pro profesionály.
 
 


Vložky mají svůj vlastní patentovaný tvar "Stabilization-Delta" speciálně navržený pro potřeby cyklistů a jejich erogonimii, díky tomu zvýší i váš výkon.

Se samotným nápadem na výrobu takto upravených vložek přišel sportovní vědec Oliver Elsenbach, který od roku 2003 působí jako speciální poradce cyklistů. Díky úzké spolupráci s top cyklisty, např. 

s Geraldem Ciolekem, Christianem Kneesem a Andrém Greipelem tak vznikly nejlepší cyklistické vložky na světě.
 
 


Japonský výrobce vidlic a komponentů SR Suntour vyrábí vidlice od roku 1988. Z původní malé se SR Suntour stal jedním z největších světových dodavatelů komponentů pro jízdní kola.
 

 

Stabilus® je prvotřídní stojan na kolo, který je zárukou maximální úrovně stability a praktičnosti při vkládání a vyjímání kola. Může být použit pro všechny typy kol: od závodních, přes MTB či treková, až po elektrokola. Stabilus® umožňuje parkování kola zadním i předním kolem, což zajišťuje bezpečnost a stabilitu. Kromě toho byl tento stojan na kola navržen tak, aby zabránil poškození drátů zapleteného kola a rámu.Značka Switch Components již léta nabízí produkty ze světa MTB. Tým odborníků spolupracuje s nejlepšími italskými sportovci na zlepšování stávajících produktů a vývoji nových. Veškeré příslušenství MTB, jako jsou řídítka, sedlovky, ráfky a ráfkové vložky, jsou výsledkem hodin testování v laboratoři i na závodech nejdůležitějších světových soutěží.Společnost Tacx vznikla v Nizozemsku 1. května 1957 jako malá prodejna a opravna kol. Podnikání, které začalo jako malý obchod a skromný výrobce, vyrostlo do podoby globální značky, která vyvíjí a nabízí inovativní produkty pro sportovce ve více než 80 zemích. Značka Tacx je technickým partnerem řady týmů WorldTour, Pro Continental, Continental, ženských týmů, triatlonistů, cyklokrosařů i týmů horské cyklistiky. A právě díky této úzké spolupráci s profesionálními cyklisty a federacemi (například UCI) dokáže Tacx vytvářet produkty, na které se mohou profesionálové spolehnout.
www.tacx.com


 

Firma Tufo vznikla v roce 1991 a navázala tak na více než 25 leté zkušenosti v gumárenském průmyslu pana Miloslava Klabala. Od samého počátku spolupracuje s řadou mistrů světa a elitními závodníky všech odvětví cyklistiky a přenáší tak teoretické poznatky z vývoje a výzkumu do reálných výrobků. Historicky firma Tufo začala s výrobou galusek, poté si nechala patentovat unikátní technologii plášťovek a v posledních letech doplnili sortiment i klasickými plášti. Absolutní prioritou firmy je kvalita výrobků, tudíž je výroba soustředěna pod každodenní kontrolu v sídle firmy v Otrokovicích a Zlíně. Oficiální distribuce výrobků Tufo je zastoupena ve více jak 50 zemích světa.


 
 

Evropský výrobce ručního nářadí, který je po celém světě synonymem spolehlivého, kvalitního a funkčně navrženého ručního nářadí. S tradicí sahající až do 19. století ve výrobě kovaných nástrojů se vždy můžete spolehnout na prvotřídní kvalitu a trvanlivost. 

Kromě nářadí pro jízdní kola je v širokém portfoliu značky zastoupeno také např. pneumatické nářadí pro automobilový průmysl, nářadí pro elektromontáž nebo vlastní vývoj a výroba speciálních strojů pro průmyslové použití. Unior, d.d. je spolumajitel firmy Štore Steel, známé pro své vysoce kvalitní ocelové slitiny. Chrom vanadiová ocel, materiál který se používá pro výrobu nářadí Unior a kované díly má vynikající vlastnosti, jako tvrdost a trvanlivost. Všechny výrobky jsou certifikovány (ISO 9001, norma DIN, certifikát DS a VDE) a při vývoji je kladen vysoký důraz na ergonomii a bezpečnost. 

UNIOR je dlouhodobým partnerem a sponzorem mechaniků mnoha profesionálních silničních cyklistických teamů se kterými spolupracuje na vývoji profesionálního nářadí. Také spolupracuje s globálními výrobci jako TREK, SCHWABLE, nebo SRAM jako oficiální dodavatel dílenského nářadí pro školící střediska, výrobní linky a také při vývoji nových produktů.


Česká firma VELOSTEEL TRADING, a.s. působí na tuzemském i zahraničním trhu již od roku 1997. Od založení společnosti úspěšně pokračují v tradiční výrobě jejich špičkového produktu "VOLNOBĚŽKY" - zadního volnoběžného náboje s protišlapací brzdou. Tento výrobek je prodáván pod obchodní značkou „VELOSTEEL“ producentům jízdních kol a obchodním organizacím po celém světě.

http://www.velosteel.cz/

 


Společnost  VeloToze byla založena v roce 2014 bratry Joem a Dannym Fengovými  v Sonoma County, Kalifornie.

Fengovi spolupracují s Nickem Kersmarki a Kristine Weeks, kteří mají zkušenosti z prodeje a marketingu v cyklistickém a outdoorovém průmyslu, konkrétně ze společnosti CamelBak®.

VeloToze nabízí aerodynamické latexové návleky na silniční i MTB tretry a návleky na přilby pro cyklisty, kteří si užívají i jízdu v dešti nebo v zimě, ale chtějí stále zůstat v teple a suchu.
 


VITAR je tradiční český výrobce vitaminových doplňků, jednička na trhu v oblasti doplňků stravy v obchodních řetězcích a drogeriích v Česku a na Slovensku. Vitaminy, minerální látky a další užitečné produkty nabízí i v lékárnách a vyváží je také do téměř 40 zemí světa.
 
 

V roce 1952 byla založena Americká společnost Rocket Chemical Company, jejímž cílem bylo vyvinout řadu antikorozních přípravků určených výhradně pro kosmické rakety. V roce 1953 se (na 40. pokus) podařilo vyvinout unikátní přípravek nazvaný WD-40® (Water Displacement - vodoodpudivost). Byl určen pro použití na raketách ATLAS, konkrétně k zabránění negativního působení zkondenzované vlhkosti uvnitř pláště rakety a proti korozi kovových částí.
https://www.wd40.com/Již více než třicet let se můžeme setkávat s pedály značky XPEDO. Tyto pedály jsou známy zejména díky užitým materiálům jako např. carbon a titan, a v neposlední řadě excelentním standardem zpracování. V nabídce KCK najdete jak MTB, tak ROAD či BMX pedály.


Historie italské značky ZANDONA se začala psát už v 80. letech, avšak soustředit se výhradně na výrobu a vývoj ochranných prostředků začala společnost od roku 1997. Konkrétně divize produkující MTB chrániče je tou nejmladší, kdy navázala na úspěchy z oblasti MOTO a SKI. Díky užití vlastních specifických materiálů a technologií jako např. NET3 technologie, E.V.C. (Evoluted Viscoelastic Cells), S.R.T. (Sweat Removing Textile) či RNW (Renew Memory Technologie), je používání chráničů nejen efektivním a funkčním, ale i velmi pohodlným.
https://www.zandona.net/